30 saat
Makine diline en yakın programlama dili olması nedeniyle de üniversitelerin bir çok bölümünde okutulan programlama dilidir. Genelde üniversitelerin bilgisayar, elektrik-elektronik, endüstri mühendisliği ve buna benzer bölümlerinde eğitim alan öğrencilerinin talep ettiği bir kurstur.

1970’lerin başında Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından UNIX İşletim Sistemi için 1972 yılında geliştirilmiş bir C programlama dili , günümüzde neredeyse tüm işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. Dünya’nın en çok kullanılan sistem programlama dilidir. Programlama dili, programcının belli bir algoritmayı ifade etmek  için kullandığı standartlaşmış bir notasyondur. Bir programcı komutları yazmak için farklı programlama dilleri kullanabilir. Programlama dilleri, programcının bilgisayara hangi veri üzerinde işlem yapacağını, verinin nasıl depolanıp iletileceğini, hangi koşullarda hangi işlemlerin yapılacağını tam olarak anlatmasını sağlar. Şu ana kadar 2500’den fazla programlama dili yapılmıştır. Temelden başladığımız bu programda öncelikle C programlama dilinden bağımsız olarak yazılım kavramının ne olduğu ve nasıl bir bakış açısıyla yaklaşılması gerektiğini teorik anlatım ve pratik uygulamalarla öğrencilerimize aktarıyor, karşılaştıkları bu yeni dünyaya hızlıca uyum sağlamalarına yardımcı oluyoruz. C Programlama dili eğitiminde hedefimiz, C programlama dili ve genel özelliklerini öğretmek, Kütüphane fonksiyonlarının çağrılmasını gerçekleştirebilmek, değişken, sabit tanımlamaları gerçekleştirebilmek, Veri türlerini öğretmek, tanımlama işleminde kullanabilmek, program içinde açıklamalar gerçekleştirebilmektir.

Ön Başvuru ve Bilgi

Bilgi almak istediğiniz eğitim ile ilgili sorularınızı bize mail olarak yollayabilir veya bizi telefonla arayarak uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Telefon: 0 324 999 80 60

E-posta: bilgi@noktanetakademi.com