Almanya Nitelikli İş Gücü Arıyor!

Berlin Danışmanlık İşbirliği İle Almanya’da mesleğinizi yapın!

Almanya Nitelikli Adaylara (Özellikle IT Uzmanlarına) Kapıyı Açtı!
1 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe giren yeni nitelikli iş göçü yasası ile Almanya aşağıdaki şartlara uyan nitelikli adaylara iş arama ve çalışma vizesi vereceğini belirtti.

Yasaya göre;

  • Bir mesleği olan (tüm meslek grupları dahildir, IT sektörü önceliklidir)
  • Bu mesleğe ait bir diploması veya ustalık belgesi olan (okul yoluyla alınmış meslek lisesi diploması, okul ile alınan kalfalık – ustalık belgeleri, üniversite diploması olanlar)
  • İş tecrübesi olan
  • Orta seviye Almanca (B1-B2) yeterliliği olmak

yukarıdaki niteliklere sahip adaylar altın vize denilen 6 aylık iş arama vizesi alma hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Türkiyedeyken işini bulan bir aday direk çalışma vizesi alabilmektedir.

Bu kapsamda grafik tasarım ve yazılım uzmanlığı eğitimlerini alan adaylarımız kendilerine yeni iş fırsatları çıkarabilmektedir.

Not: Almanca kurslarımız B2 seviyeye kadar profesyonel eğitmenlerle verilmektedir.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için bize ulaşın!

Bir meslekte usta olan (3308 nolu kanuna göre ustalık belgesi olan) veya üniversite diploması olan tüm adaylar yeterli seviyede Almanca öğrenir ve sertifikalandırırlarsa Almanyada çalışma hakkı kazanırlar. Özellikle yazılım, grafik tasarım ve IT alanında uzmanlaşan ve dil bilen öğrencilerimiz çok hızlı almanyada çalışabilirler.

Ön Başvuru ve Bilgi

Bilgi almak istediğiniz eğitim ile ilgili sorularınızı bize mail olarak yollayabilir veya bizi telefonla arayarak uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Telefon: 0 324 999 80 60

E-posta: bilgi@noktanetakademi.com